Workshop Veerkracht bij Multiple Sclerose
Je bent veerkrachtig en je wil het liefst bewijzen dat de diagnose MS niet je leven bepaalt. Maar soms ben je wel streng voor jezelf.
Jezelf ruimte gunnen, mag best (nog) iets meer. Kom je mee her-ontdekken hoe zachtheid, inzicht en verbinding je leven en de relatie met je lichaam prettiger maken?
Wat je krijgt in deze workshops:
- Lichaamsgerichte oefeningen
- Theorie over het zenuwstelsel (er gaan vast kwartjes vallen)
- Luchtig en verdiepend delen rond lichaamsveranderingen
- Wat meer waardering voor je wijze lijf (inclusief de klachten)
- Tools en ruimte voor balans vinden, rouwen en levenslustige veerkracht
- Een lekkere gezonde vegetarische lunch en informatie over de kracht van de natuur
- Een ontspannen sfeer met gelijkgestemden
- Specifiek thema per dag;
- Dag 1: Het zenuwstelsel, Veerkracht en MS
- Dag 2: Een veranderend lijf/brein met MS en hoe de natuur kan helpen
- Dag 3: Rouw en Liefde voor leven bij MS
Praktisch:
- Op donderdag 9 oktober van 9.30 uur tot 14.00 uur de derde workshop uit de reeks voor 2025.
- Een nieuwe reeks van drie workshops start op 22 maart 2026
- 2 begeleiders, waarvan een ervaringsdeskundige
- Inclusief programma en vers bereide vega lunch
- € 59,- per workshop, €159,- voor 3 workshops (Bij aanmelding in 2025 voor de workshops in 2025 en 2026 ontvang je € 10,- korting per workshop)
- 25% van de inkomsten wordt gedoneerd aan het MS fonds
- Kleine groep tot 8/10 deelnemers
- Op 9 oktober en 22 maart 2026 bij Mudita Academie & Yoga in Eindhoven, later in 2026 ook een workshop bij De Kleine Stroom in Heeze (binnen/buitenlocatie)
- De workshops zijn ontwikkeld op basis van (wetenschappelijke) onderzoeken, persoonlijke ervaringen van onszelf en geïnterviewde mensen met MS en de pijlers van MS LEEF van het MS fonds.
Een workshop serie van 3 dagdelen (ook los te volgen)
22 maart 2026 – Dag 1 Het zenuwstelsel, Veerkracht en MS
De eerste bijeenkomst staan we letterlijk stil bij het zenuwstelsel. Hoe werkt jouw zenuwstelsel opgebouwd en wat vertelt het jou als we er mild naar kijken? Wat kan je voelen, welke signalen zijn er? Wat verandert er in je zenuwstelsel als je je zelf toestaat te ontdekken en onderweg te zijn?
We komen er samen achter dat ieder zenuwstelsel uniek is. Door onder andere eenvoudige bewegings oefeningen ga je ontdekken wat je lichaam jou vertelt. Wat je tegenkomt zien als een uitnodiging voor een nieuwe reis. Je maakt kennis met tools zoals ademhalings- en vertragingsoefeningen die je terugbrengen in je lijf zodat je contact houdt met jezelf. Balans en energie oefeningen. En allemaal vanuit een luchtigheid, een speelsheid, terwijl we emoties en klachten ook serieus nemen.
Ook komt de rol van verschillende soorten voeding aan bod en die vertalen we natuurlijk ook in een lekkere lunch!
mei/juni 2026 – Dag 2 Een veranderend lijf/brein bij MS en hoe de natuur kan helpen
Tijdens de tweede ontmoeting richten we ons op de verandering van het lijf. Wat als je het gevoel hebt dat je lijf in de steek laat doordat het bv niet meer zo soepel beweegt en/of kracht verliest? Of dat je minder goed kan concentreren, je dingen niet kan onthouden en het gevoel hebt uit evenwicht te raken? ‘Je zelf kwijt te raken’? Hoe kun je je lijf weer gaan / blijven liefhebben en hoe kan de natuur hierin ondersteunen?
We gaan spelen met Balans en krachtoefeningen (wat kost meer of minder kracht), mindfulness concentratie oefeningen ( focus, aandacht richten of juist verzachten en meer voelen) en ontdekken hoe natuur ons voortleeft en ondersteunt: co-reguleren en uitnodigen om te vertragen. Hoe steunt de natuur jou, brengt dat ruimte? Welke voeding uit de natuur is voedend en inspirerend voor je?
9 oktober 2025 en september/oktober 2026 – Dag 3 Rouw en Liefde voor leven bij MS
De laatste bijeenkomst staan we stil bij rouw en verlies bij MS en bij de andere kant van de medaille van rouw: liefde. Vaak gewend om maar door te blijven gaan en ……
Rouwen is chaos. Mag je stilstaan bij deze emoties, wetende dat het een van de emoties zijn. Je mag licht laten schijnen om die kant die we liever niet willen zien. Wat helpt jou om weer terug te kunnen veren? Welke tools zijn behulpzaam? Adem oefeningen, zelf massages, koude, bewegen, yoga nidra, natuur, voedsel; wat laat je jou omarmen, kun je dat toestaan en ontvangen? Van overleven naar het omarmen van het leven. Het leven vieren met alle ongemakken die er zijn.
Fijn om vooraf even te overleggen? Neem contact op met Monike 06-51355314 of monike@eigenwijsinevenwicht.nl
Meteen een JA? Meld je via onderstaand formulier of rechtstreeks via Eversports en kom samen nieuwsgierig ontdekken
Liefs Monike & Simone
Wie zijn wij:
Monike brengt via Eigenwijs in Evenwicht als trainer, coach en facilitator lichaamsgerichte ingangen voor zingeving en veerkracht. Ze geeft de jaaropleiding Belichaamd Leiderschap, trainingen rond het zenuwstelsel en is yogadocent opgeleid in India. Ze werkte 10 jaar als Social & Legal Worker met getraumatiseerde mensen. Een sensitieve diepdenker, echtgenote, moeder van 2 top tienermeiden en liep zelf 2 jaar met ernstige symptomen en een rollator en is nu al 8 jaar blij dat ze weer los loopt. Ze houdt van modderige spiritualiteit, echte verbinding en aanwezig zijn.
Simone al bijna 25 jaar ervaringsdeskundige met relaps remitting MS. Echtgenote en moeder van twee sociale puberzonen, yogi, food lover, natuurgenieter en wandelaar. Met een gezondheidswetenschappelijke en verpleegkundige achtergrond kan ze zowel de westerse als de oosterse filosofie omarmen. Een planner en organisator. Met een nuchtere kijk op het leven en een groen hart is ze steeds op zoek naar mogelijkheden, verbindingen met anderen en een zinvol leven.
Aanmelden training/workshop
EVERSPORTS: